PRELEGENCI 2017


Jurek Owsiak

Polski dziennikarz radiowy i telewizyjny. Założyciel i prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, główny pomysłodawca i realizator corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twórca jednego z największych festiwali w Europie - Przystanku Woodstock. Współautor książki Orkiestra Klubu Pomocnych Serc, czyli monolog - wodospad Jurka Owsiaka. Aktualnie Jurek regularnie vloguje w serwisie WOŚP Kręcioła.TV i prowadzi autorską audycję w Antyradiu – Zaraz Będzie Ciemno, w każdy poniedziałek o godz. 20:00. W swoich wystąpieniach zdradza jak efektywnie budować tak duże przedsięwzięcia i jak skrupulatnie je realizować. Dzieli się doświadczeniami, przełamuje stereotypowe myślenie i motywuje do działania. Inspiruje ludzi, udowadniając, że jeżeli coś wydaje się nieosiągalne - można osiągnąć.

Krzysztof Materna

Reżyser, aktor, felietonista, satyryk, producent i współzałożyciel MM Communications. Jest współtwórcą takich programów z lat 1970-tych jak Spotkania z balladą i 60 minut na godzinę. W latach 80-tych i 90-tych wspólnie z Wojciechem Mannem był autorem i prowadził kultowe produkcje Telewizji Polskiej pt. Za chwilę dalszy ciąg programu i MdM. Był reżyserem oraz dyrektorem artystycznym koncertów na festiwalach w Opolu i Sopocie. W ostatnich latach artysta współpracował w roli producenta bądź reżysera z takimi twórcami jak Piotr Uklański, Paweł Althamer, Mirosław Bałka, Leszek Możdżer i Peter Coffin. W latach 2009 - 2016 Krzysztof Materna był dyrektorem artystycznym gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts. Jest również reżyserem Koncertu Inauguracyjnego Polskiej Prezydencji w Radzie UE pt. Tu Warszawa (2011).


Adriana Piekarska

Trener biznesu, szkoleniowiec, praktyk, finalistka konkursu Bizneswoman Roku 2015, dwukrotna finalistka konkursu Osobowość Roku w branży Mice 2012 oraz 2014. W wieku 20 lat rozpoczęła swoją przygodę z własnym biznesem, dziś, po 11 latach jej firma – Exclusive Event - jest liderem na polskim rynku eventowym. Niezwykle kreatywna postać, która z ogromną pasją każdego dnia tworzy nową rzeczywistość w świecie eventów, mając na koncie kilkaset zorganizowanych produkcji dla największych polskich i międzynarodowych firm. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz charyzmie, już od ponad 6 lat, skutecznie przekazuje wiedzę – zarówno w zakresie eventowym, jak i biznesowym, prowadząc warsztaty grupowe, indywidualne, jak również występując w roli prelegenta na konferencjach, kongresach oraz wykładowcy – na uczelniach. Jest żywym przykładem na to, że chcieć oznacza móc, a na pytanie: „Co ważniejsze w biznesie: pewność siebie czy pracowitość? – odpowiada – „A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?”

Krzysztof Celuch

Absolwent AWF, doktor nauk humanistycznych UW. Prorektor w SGTiR. Wykładowca studium Event Management SBE na UW, profesor wizytujący i kierownik projektów badawczych w San Diego State University. Kierownik Poland Convention Bureau POT. Autor raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce.” Założyciel i pierwszy prezes MPI POLAND, członek rady dyrektorów MPI. Przewodniczący kapituły „Osobowość Roku MICE Poland”, juror MP POWER AWARD oraz Crystal Awards. Wyróżniony jako jedna z „30 osób poniżej 30 roku życia wywierająca największy wpływ na globalną społeczność spotkań”.


Marcin Gieracz

Strateg&Coach, konsultant ds. strategii marketingowych CEO i Dyrektor Strategiczny w Rubikom Strategy Consultants, CEO i główny trener Kuźnia Strategów. Pomysłodawca i współtwórca pierwszego w Polsce e-magazynu dla marketerów i zarządzających Strategy Journal. Wykładowca studiów podyplomowych „Zarządzanie przedsiębiorstwem” w Akademii im. L. Koźmińskiego w Warszawie Autor e-booka „Ogarnąć Kosmos - o marketingu i strategii”. Pasjonat MTB oraz włoskich Dolomitów. Certyfikowany nauczyciel koreańskiej odmiany jogi SUNDAO i sztuki oddechu EQHC.

Artur Półgrabia

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2007 roku zaangażowany w organizację projektów edukacyjnych. Realizował od podstaw konferencje tematyczne, kongresy, szkolenia oraz wystawy Expo dla branży szkoleniowej oraz HR. Od 2014 roku Prezes Zarządu Agencji Eventowej Ibento, realizującej eventy dla klientów korporacyjnych oraz instytucji otoczenia biznesu. Niepokorna dusza z uporem wdrażająca i rozwijająca kolejne pomysły, indywidualista z umiejętnością pracy w grupie. A przy tym wszystkim pozostaje sobą. Człowiekiem otwartym, wesołym i traktującym życie z przymrużeniem oka. Jego hobby to motoryzacja, a do kolekcji Astonów Martinów brakuje mu tylko tego w rzeczywistym rozmiarze. W wolnych chwilach jest Supermenem. Pragnie zrobić swój autorski kilkudziesięciotysięczny festiwal muzyczny! Do dnia dzisiejszego – organizator niezliczonej ilości eventów wszelkiego rodzaju.


Paweł Grabowski

WOW Pictures zostało założone przez Pawła Grabowskiego. Paweł z zawodu jest renowatorem zabytków, poza tym kształcił się również w zakresie fotografii (cyfrowej, artystycznej, reklamowej), marketingu oraz kreowania wizerunku. Uczył się w Krakowie, Dublinie, Rio de Janeiro oraz Itajuba. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych projektów, wystaw i nagród. Asystował kilku znakomitym fotografom, między innymi Isabel Garcia przy sesjach dla Vogue Brasil. Ma na koncie pełnometrażowy film dokumentalny ONE LOVE, w całości zrealizowanym przez siebie. Film miał premierę w ESKA TV. Przed powrotem na stałe do Polski, Paweł przez siedem lat żył i mieszał w pięciu krajach na trzech kontynentach.

Łukasz Kubiak

Założyciel i członek zarządu firm należących do TSE Grupa. Sporą część życia spędził we Francji, dokąd wyjechał w wieku 13 lat. Studiował Historię Sztuki w Paryżu. Wrócił do Polski w połowie lat 90. z ogromnym bagażem wiedzy i doświadczenia. Rozpoczął karierę zawodową w powstającej telewizji niepublicznej, (prekursorze TVN) jako kierownik produkcji. Realizował pierwsze programy telewizyjne, duże eventy i koncerty. W 1996 roku wraz z Piotrem Baskiem założył TSE Laser & Sound. Do dziś zarządzają wspólnie tą i podobnymi firmami pod szyldem TSE GRUPA. Z francuskiego okresu życia pozostało mu zamiłowanie do dobrego wina i… piękna żona. Włada biegle nie tylko językiem francuskim, ale również angielskim i hiszpańskim.

Aleksandra Szwed

Niesamowita i urocza artystka. Występuje w sztukach teatralnych i serialach, prowadzi imprezy firmowe i telewizyjne, dubbinguje gry i audiobooki. Koncertuje z własnym zespołem w klimatach pop-rock, swing, oraz kolędowych. W „Na Linii Strzału” - sztuce teatralnej i warsztatach dla biznesu jest aktorką i trenerką w zakresie mowy ciała i gry aktorskiej. Kobieta o wielu talentach, która bez trudu wciela się w różnorodne role. Z radością wita i kreuje nowe przestrzenie artystyczne.

Marcin Przytulski

Przedsiębiorca, muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, band leader. Twórca eventów i ich scenariuszy, współwłaściciel Korotki Music. Prowadzi koncerty, imprezy, oraz szkolenia. Zawodowo zajmuje się odkrywaniem możliwości – jest doradcą do spraw wydarzeń. Pomaga w przygotowaniu wystąpień publicznych. Stworzył wyjątkowe i nowatorskie wydarzenie „Na Linii Strzału” - sztuka teatralna i warsztaty dla biznesu, w którym również bierze udział jako trener i aktor.