PRELEGENCI 2018


Krzysztof Ibisz

Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych prezenterów oraz dziennikarzy telewizyjnych. Laureat aż trzech Wiktorów Publiczności i dwóch Telekamer. Ze szklanym ekranem związany od ponad 20 lat. Rozkochał w sobie publiczność już na początku kariery, prowadząc wyjątkowe show „Czar Par”. Z czasem stał się niekwestionowaną gwiazdą telewizji, prowadząc największe i najpopularniejsze programy rozrywkowe, m.in. Jak Oni Śpiewają, Życiowa Szansa, Ona i On, Awantura o Kasę, Gra w Ciemno , Rosyjska Ruletka czy reality show Bar. Doskonale sprawdza się w roli prowadzącego największe widowiska telewizyjne jak Sylwestrowa Moc Przebojów, Sopot Festival, Sopot Top Trendy Festival, Zielonogórska Noc Kabaretowa czy wybory Miss Polski. Jest autorem i gospodarzem prestiżowego talk-show “Demakijaż”. Od kilu lat prowadzi najbardziej utytułowany I najbardziej prestiżowy program rozrywkowy świata – polską edycję Dancing with the Stars Taniec z Gwiazdami! Słynie z legendarnego profesjonalizmu i pozytywnej energii, którą zaraża wszystkich dokoła. Wielki fan sportu i propagator zdrowego stylu życia.

dr Mariusz Sokołowski

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w public relations. Zanim otworzył własną agencję PR przez 8 lat pracował jako rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. Jako doktor nauk humanistycznych wykłada na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Wcześniej prowadził zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a także na Akademii Policyjnej w Szczytnie. Autor licznych publikacji oraz szkoleń z zakresu public relations, ekspert w dziedzinie komunikacji kryzysowej. Był odpowiedzialny za operację “Media” podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012 oraz Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w 2014 roku. Mariusz Sokołowski jest laureatem prestiżowej nagrody „PRotony” w kategorii „Rzecznik prasowy” oraz „Lew PR”.


Łukasz Kubiak

Założyciel i członek zarządu firm należących do TSE Grupa. Sporą część życia spędził we Francji, dokąd wyjechał w wieku 13 lat. Studiował Historię Sztuki w Paryżu. Wrócił do Polski w połowie lat 90. z ogromnym bagażem wiedzy i doświadczenia. Rozpoczął karierę zawodową w powstającej telewizji niepublicznej, (prekursorze TVN) jako kierownik produkcji. Realizował pierwsze programy telewizyjne, duże eventy i koncerty. W 1996 roku wraz z Piotrem Baskiem założył TSE Laser & Sound. Do dziś zarządzają wspólnie tą i podobnymi firmami pod szyldem TSE GRUPA. Z francuskiego okresu życia pozostało mu zamiłowanie do dobrego wina i… piękna żona. Włada biegle nie tylko językiem francuskim, ale również angielskim i hiszpańskim.

Michał Fiodorow

Absolwent wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Doświadczenie w projektowaniu instalacji oświetleniowych zdobył już na studiach gdzie pierwszy raz zetknął się z oprogramowaniem Cast Software Wysiwyg. Praktykę w branży oświetlenia efektowego zdobył w latach 2008-2009 w klubie Captitol gdzie pracował na konsolecie Avolites, oraz w klubie Nine gdzie wykorzystywał stół ETC EOS. Od roku 2008 inżynier działu technicznego, następnie od 2015 kierownik działu projektowania i wsparcia technicznego, a obecnie Dyrektor ds. Technicznych w firmie Prolight Sp. z o.o. W tych latach projektował i czynnie uczestniczył w przygotowaniach, instalacji, programowaniu i szkoleniach w wielu projektach, takich jak: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, Illuminacja Pałacu Kultury, Pałacu Prezydenckiego i Muzeum Narodowego, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Sala Multimedialna w Archikatedrze Łódzkiej, Multiedialna instlacja do spektaklu „Mamma Mia” i „Piloci” w Teatrze Roma, Centrum Spotkania Kultur i Teatr Muzyczny w Lublinie oraz Studio TV Mediaset Espana w Madrycie. Brał udział w wielu szkoleniach, między innymi: D3/Notch, Hippotizer, Ai, Avolites w Londynie, ETC w Holzkirchen, Prolyte w Emsdettem czy Projection Design w Amsterdamie. Zwolennik samodoskonalenia i kursów e-learningowych, a w szczególności szkoleń ze strony lynda.com."


Adriana Piekarska

Trener biznesu, szkoleniowiec, praktyk, finalistka konkursu Bizneswoman Roku 2015, dwukrotna finalistka konkursu Osobowość Roku w branży Mice 2012 oraz 2014. W wieku 20 lat rozpoczęła swoją przygodę z własnym biznesem, dziś, po 12 latach jej firma – Exclusive Event - jest liderem na polskim rynku eventowym. Niezwykle kreatywna postać, która z ogromną pasją każdego dnia tworzy nową rzeczywistość w świecie eventów, mając na koncie kilkaset zorganizowanych produkcji dla największych polskich i międzynarodowych firm. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz charyzmie, już od ponad 6 lat, skutecznie przekazuje wiedzę – zarówno w zakresie eventowym, jak i biznesowym, prowadząc warsztaty grupowe, indywidualne, jak również występując w roli prelegenta na konferencjach, kongresach oraz wykładowcy – na uczelniach. Jest żywym przykładem na to, że chcieć oznacza móc, a na pytanie: „Co ważniejsze w biznesie: pewność siebie czy pracowitość? – odpowiada – „A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?”

Jarosław Bieniecki

Twórca i Prezes Runmageddonu - najbardziej ekstremalnego cyklu biegów przeszkodowych w Europie i największej cyklicznej imprezie sportowej w Polsce (blisko 60 tys. startujących w 2017 r.). Przez 9 lat zajmował stanowiska dyrektorskie w takich korporacjach jak McKinsey, Energa-Obrót czy Grupa TP-Orange. Od ponad dwóch lat występuje jako mówca inspiracyjny. Jest autorem książki „Runmageddon, czyli bierz z życia więcej”. Założył również z bratem Bieg Rzeźnika, 80-kilometrową przeprawę przez Bieszczady, od 10-u lat tytułowany najlepszym biegiem górskim w Polsce. W przeszłości wyczynowo trenował biegi długodystansowe w których dorobił się 6 medali Mistrzostw Polski na 3km i 5km.


Monika Dziekan

Specjalista z zakresu Public Relations, zarządzania projektami i zasobami ludzkimi. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, Szkoły Głównej Handlowej i medioznawstwa na SGGW. Laureatka PRotona 2013, nagrody w branży Public Relations za szczególne osiągnięcia zawodowe. Wykładowca przedmiotu "Kontakty z mediami" dla przyszłych Menadżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Od lat związana zawodowo z warszawskim Teatrem Kamienica.

Emilian Kamiński

Aktor i reżyser (ur. 10 lipca 1952 roku w Warszawie), założyciel Fundacji Atut i Teatru Kamienica, którego jest dyrektorem. Ma w swoim dorobku ponad setkę ról teatralnych, filmowych i musicalowych. Jest absolwentem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1975 roku. Na scenie zadebiutował rolą Pawła w Pierwszym dniu wolności w reżyserii Tadeusza Łomnickiego w Teatrze na Woli. Emilian Kamiński jest obecnie właścicielem i dyrektorem prywatnego Teatru Kamienica przy al. Solidarności 93, który powołał do życia 27 marca 2009. W Teatrze realizuje wiele pozycji repertuarowych, zarówno jako aktor, reżyser oraz opiekun artystyczny. Dorobek filmowy Emiliana Kamińskiego to kilkadziesiąt ról znanych zarówno z dużego ekranu jak i z telewizji. Olbrzymią popularność przyniosła mu rola malarza Jerzego w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego „Szaleństwa Panny Ewy”(1985). W ostatnich latach dużą sympatię publiczności przyniosła mu rola Bociana w komediach Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”.

Jakub Fajfrowski

Szkoleniowiec, wykładowca Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Właściciel September Events, specjalizującej się w organizacji targów, gal i bankietów, szkoleń, konferencji, pokazów mody, koncertów oraz September PR - firmy zajmującej się promocją artystów i produkcją muzyczną.

Olga Krzemińska-Zasadzka

Managing director Agencji eventowej Power, PowerSport i DMC Poland, członek - założyciel Stowarzyszenia Branży Eventowej, wieloletni członek Zarządu SBE /2010-2017/, członek Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce, Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, a także Society for Incentive Travel Excellence. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Łączy w sobie ciekawość podróżnika oraz odwagę, pasję i wytrwałość sportowca, dzięki czemu doskonale odnajduje się w jednej z najbardziej stresujących branż na świecie. Zarządza stworzoną przez siebie agencją POWER /EVENT, INCENTIVE, CONFERENCE, SPORT/ zdobywając z roku na rok coraz większy udział w polskim rynku. Wierzy, że ciężką pracą można przenosić góry. Pomimo wielu trudów, nieprzespanych nocy i wymagających Klientów nie zamieniłaby swojej pracy na żadną inną.

Paweł Haberka

CEO wrocławskiej agencji eventowej PowerEvents działającej na terenie całej Polski. Od 11 lat na rynku, ma za sobą ponad 700 zorganizowanych wydarzeń. Do grona Klientów należą, największe marki w kraju.Specjalista od produkcji skomplikowanych i kreatywnych scenografii. Uwielbia tworzenie zaskakujących koncepcji eventów. W swojej pracy wyznaje 4 hasła: Jakość, detal, szacunek i konkret.

Leszek Babicz

Prezes firmy Rival Group, agencji events&incentives z dwudziestoletnim doświadczeniem w organizacji eventów. Pierwsze kroki w branży stawiał w wieku 21 lat, realizując marzenie o własnym biznesie. Nie mając doświadczenia założył firmę. Krok po kroku, systematycznie, rozwijał biznes. Zaczął od organizacji rozgrywek paintballowych dla klientów korporacyjnych. Od początku musiał walczyć o to, by nie być firmą sezonową dlatego rozwinął działalność o organizację pikników, gal, bankietów i wyjazdów integracyjnych. W 2010 roku utworzył dział incentive. Dzisiaj prowadzi agencję o trzech filarach działalności, która organizuje wyjazdy w Polsce i za granicą, posiada własne studio graficzne 2D i 3D oraz wspaniały dział kreacji. Dzięki strategicznej wizji i ponadprzeciętnej determinacji stworzył silną markę, Rival Group, która obecnie jest jedną z najstarszych agencji eventowych w Polsce. Nie lubi stać w miejscu i stale podejmuje nowe wyzwania. Zgodnie z ideą work/life balance spełnia marzenia i motywuje swój zespół do tego samego. W wolnych chwilach praktykuje jogę w Polsce oraz w Indiach.

Mariusz Rusin - prowadzący

Były sportowiec, handlowiec, pasjonat motoryzacji, człowiek-orkiestra, który odnajduje się w każdej dziedzinie oraz środowisku. Sport, sprzedaż bezpośrednia czy produkcja telewizyjna nie są mu obce. Od kilku lat konferansjer specjalizujący się w każdym rodzaju eventu – konferencje, gale wieczorowe, targi, otwarcia sklepów, akcje promocyjne. Uczestnik castingów dla stacji TVN i TVN Turbo. Chętnie udziela się charytatywnie.